HUBNUTÍ

Jak si užít Vánoce a nepřibrat?

single-image

Vánoce – svátky míru a klidu nebo přežírání a nulového pohybu? Pojďte si je letos užít bez zbytečných kil navíc!

Vánoční svátky si všichni chceme užít co nejvíc v klidu. Zvlášť letos si většina z nás přeje alespoň těch pár dní strávit co nejnormálněji v obklopení svých nejbližších a… jídla. Právě jídlo (většinou ideálně nezdravé) mnohým z nás ve vypjatých časech poskytuje jistou útěchu a celkově v lidech vyvolává příjemné pocity. A o Vánocích je to samozřejmě nejhorší. Chcete si svátky letos užít v pohodě a přitom nepřibrat? Máme pro vás pár tipů!

Namixujte k tradičnímu cukroví i cukroví zdravé

Chcete si užít skutečně tradiční Vánoce s vanilkovými rohlíčky a lineckým, ale bojíte se čísla, které na vás v lednu z váhy vybafne? Zkuste k tradičním vánočním dobrotám přimíchat i nějaké to fitness cukroví, které leckdy chutná ještě lépe než to babiččino. Klasickou mouku v těchto receptech totiž často nahrazuje ta ořechová, která dodá ještě o krapet více chuti.

Přehánět byste však neměli ani s jedním druhem pečiva.

Pokud plánujete letos pouze „zdravé“ cukroví, nezapomeňte, že i po něm se přibírá velmi snadno. Zvlášť, když zapomeneme, že i zdravější varianta vánočních pochutin je stále velmi kalorická.

Nepodceňujte sílu procházek

Vánoční procházka na čerstvém vzduchu je jednou z nejkrásnějších tradic.

Chůze je nepochybně nejpřirozenější i nejzdravější pohyb.  V chladné zimě navíc tělo spaluje kalorie nejen chůzí, ale i tím, jak se vás snaží zahřát.

Proto byste i během vánočních dnů měli alespoň na hodinovou procházku chodit pravidelně. Ať už do lesa či do města, s rodinou či o samotě, přínos pro vaše tělo, zvlášť přejedené cukroví a salátu, bude mít procházka rozhodně nezanedbatelný.

Kromě toho, že se zbavíte alespoň pár kalorií, vám pomůže i lépe spát (a spánek je při udržování fit postavy stejně důležitý jako pohyb), a snadno při ní odbouráte stres nahromaděný při vánočních přípravách.

Nadělte si pod stromeček vybavení pro domácí cvičení

Kdy jindy se odměnit a současně udělat něco pro své zdraví než o Vánocích? Napište si Ježíškovi o fitness vybavení do domácnosti!

Domácí posilovna se bude hodit i příští rok, zvlášť, pokud se nic nezmění kolem momentální situace. Pokud se chcete do zdravého životního stylu pustit skutečně naplno, rozhodně s nákupem vybavení neprohloupíte.

A po čem sáhnout?

Mezi nejoblíbenější fitness zařízení pro domácí cvičení patří elliptical a ergometr. Z vybavení pro cvičení s vlastní vahou rozhodně nesáhnete vedle při nákupu malé trampolíny do bytu.

Dodržujte naprostý základ zdravého životního stylu – nepřejídejte se

Základem je samozřejmě nepodlehnout. Ani o Vánocích nepotřebujete ten jeden řízek na víc či ten kousek cukroví, po kterém vám už zaručeně bude špatně. To samé platí i pro alkohol. Užijte si od všeho trochu, ale s mírou! 😊 Nepřejídání se v kombinaci s dostatkem pohybu je jedním z nejsnadnějších triků, které vám pomohou nepřibrat o Vánocích, ale i během zbytku roku.

Mohlo by se Vám líbit