CVIČENÍ ŽIVOTNÍ STYL

Staňte se mistrem rovnováhy s balanční deskou!

single-image

Dokonalé zdraví a kondice je snem snad každého. K jejich získání všichni přistupují jinak. Někdo běhá a zvyšuje tak své kardio zdraví, někdo zvedá činky a tím podporuje růst svalové hmoty. Mnozí však v této rovnici zapomínají na několik věcí.

Skutečně pevného zdraví dosáhneme pouze kombinací dostatečné svalové hmoty a kardia ve spojení s dokonalou rovnováhou, která ostatní cvičení výrazně usnadňuje. O posilování a běhání už jsme na Efitness napsali dost. Dneska se proto podíváme na poslední složku rovnice. Na rovnováhu a nejjednodušší cestu k jejímu zdokonalení.

Základní techniky pro získání rovnováhy

Rovnováha trpí především sedavým životním stylem.

Vážnější problémy s rovnováhou se mohou projevovat závratí, motáním i bolestí hlavy, ztuhlostí ramen a krční páteře, ale také přehnanou citlivostí na hluk nebo na světlo. Součástí nedostatečné rovnováhy je například také nebezpečí častých pádů.

Problémů spojených s jejím nedostatkem je zkrátka skutečně hodně. Cvičení na obnovení rovnováhy přitom nemusí být žádnou velkou vědou.

Jaké základní cviky můžete zkusit doma a bez investic do vybavení?

Stoj na jedné noze

Tento cvik můžete klidně zařadit k jiné denní rutině, jako je například čištění zubů. Zkrátka se postavte na jednu nohu a dále se věnujte prováděné činnosti. Po půl minutě až minutě nohy vystřídejte.

Pokud je to pro vás snadné, můžete si cvik ztížit méně stabilním povrchem.

Dřepy

Správně provedený dřep posiluje svaly (nejen) na nohou, které mohou zabránit pádu a dodají vám celkovou stabilitu i lepší postoj.

Jóga

Nejlepším cvičením pro obnovení rovnováhy je pak nepochybně jóga. Tu můžete cvičit i doma a zdarma například podle videí na Youtube. Pokud však s cvičením začínáte, doporučujeme alespoň prvních pár měsíců cvičit spíše pod dohledem zkušeného trenéra. V opačném případě můžete při špatném provedení cviků napáchat na těle více škody než užitku.

Podobný efekt jako jóga může mít také například taiči.

Dalším řešením je balanční deska navržená právě pro zdokonalení stability.

Fitness pomůcka boarderKING pro začátečníky i profíky

Balanční deska nebo tzv. trickboard je skvělým způsobem, jak zapracovat na obratnosti i kondici. Tuto pomůcku používají i špičkoví sportovci, kteří se na jejím návrhu mimo jiné podíleli. Trickboard se hodí jako průprava pro jakékoliv sporty založené na rovnováze (lyže, snowboard, windsurfing…), ale využije ho každý, kdo stojí o perfektní rovnováhu ve všech situacích.

S balanční deskou si můžete skutečně vyhrát. Nabízí širokou škálu cviků a můžete ji pohodlně používat doma i na cestách.

Trénink na trickboardu rozvíjí nejen rovnováhu, ale také motoriku. Cvičením posílíte i hluboké břišní a zádové svaly. Tím eliminujete bolest zad a zlepšíte svůj postoj.

Chcete mít rovnováhu na úrovni vrcholového sportovce?

Neváhejte a pořiďte si vlastní BoarderKING skate!

Mohlo by se Vám líbit