CVIČENÍ ŽIVOTNÍ STYL

Jak správně protáhnout břišní svaly?

single-image

Rozehřátí před i protažení po jsou ty nejdůležitější části tréninku. Mnoho lidí tyto části opomíjí, přitom pouhých 10 minut může zabránit zranění a velice urychlit regeneraci.
Pravidelný strečink po tréninku zachová nebo i zdokonalí pružnost svalů, urychlí regeneraci svalů po námaze, je formou jakési rehabilitace a perfektně se u něj psychicky uvolníte.

Jak správně protahovat svaly?

Samotnému protahování byste měli věnovat okolo deseti minut. Namáhané svaly musíte protahovat důkladně. Na jednom svalu byste měli protažení opakovat i třikrát za sebou.

Vždy, když se dostanete do bodu bolesti, měli byste povolit.

Dnes vám poradíme pár cviků na správné protáhnutí břišních svalů.

  • Rovně se postavte a rozkročte. Ruce si opřete o hýždě, zakloňte hlavu a boky začněte protlačovat dopředu. S výdechem se zakloňte ještě více tak, že posouváte ruce až na zadní stranu stehen.
  • Klekněte si, kolena dejte mírně od sebe. Špičky nohou musí směřovat dozadu. Zakloňte se a stáhněte hýždě. Nejprve se dlaněmi opřete o boky, které protlačíte dopředu. S výdechem se pak ještě více zakloňte a ruce posouvejte až na chodidla.
  • Posaďte se do sedu roznožného a ruce spojte za hlavu. S výdechem se ukloňte vždy na jednu stranu a snažte se loktem dotknout nohy.
  • Postavte se do mírného stoje rozkročného. Pravou ruku položte na týl, do levé ruky uchopte lehkou zátěž. S výdechem se pomalu uklánějte za levou rukou, ve které držíte zátěž. Mějte rovná záda a uklánějte se až do krajní polohy. Poté ruce vyměňte.

Mírný stoj rozkročný, mírně pokrčená kolena. Na ramena si položte lehkou činku a otáčejte trup až do krajních poloh.

Mohlo by se Vám líbit