VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ ZDRAVÁ VÝŽIVA

Chcete vydržet sportovat i v důchodu? Nezapomínejte na péči o klouby

single-image

Bez zdravých kloubů toho po stránce sportu zmůžeme jen málo. Jestli vás někdy bolelo koleno, kotník nebo zápěstí, víte sami, jak moc dovede taková „nevinná“ bolest omezit v podstatě všechny aktivity, které vás baví. A místo toho, abychom si s takovou bolestí užívali všech sportovních benefitů, jsme rádi, že dojdeme na autobus. Ať už jsou problémové klouby nebo šlachy, všechno zbrzdí veškerý náš pokrok – zkrátka a dobře nejde o nic příjemného. Naštěstí existuje dostatek doplňků stravy, které dovedou podobným potížím předcházet.

Na prvním místě vyrovnaná strava

Nic není důležitější než vyrovnaná strava plná zeleniny, stejně tak jako zdravých tuků a bílkovin. Právě správné složení talíře je prioritou při hubnutí i dosažení požadované kondice. Navíc dobré jídlo pomůže udržet naše tělo ve formě a zdravé a k tomu nám dodá ještě dostatek energie k vysněným sportovním výkonům.

Zkrátka a dobře, správnou stravu nejde nahradit sebevětším množstvím sportu, ani výživových doplňků.

Kloubní výživa však pomáhá s prevencí tam, kde dochází k vyššímu zatížení šlach a kloubů a je vhodná pro všechny, kdo se intenzivně věnují sportu více než dvakrát týdně.

Klokan na klouby, šlachy i vazy

Kloubní výživa klokan obsahuje kromě vitaminu C také dva kolageny z mořských živočichů a jeden z kuřecích chrupavek. Kolageny jsou pro zdraví kloubů i pokožky nezbytné, ale rozhodně se nejedná o vše, co v Klokanu můžeme nalézt. Dále totiž obsahuje glukosamin, chondroitin a kyselinu hyaluronovou z přírodního zdroje.

Klokan je, jako většina ostatních doplňků stravy, skvělou prevencí, která pomáhá udržovat chrupavky dostatečně pevné.

Pro preventivní využití stačí jedna kapsle denně – a pokud si koupíte Klokana teď ve speciálním vánočním balení, dostanete balení 60 kapslí a k nim ještě dalších 60 zdarma.

Mohlo by se Vám líbit