SPORT VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

Co jsou to anabolizéry a NO doplňky a jak vybrat ty pravé?

single-image

Hledáte skutečně efektivní doplněk stravy, který vám pomůže dosáhnout vašich fitness cílů? Na trhu jich najdete celou řadu. Jen málokteré však skutečně fungují. Placebo efekt je sice super, ale jestliže chcete svůj výkon skutečně nakopnout, bude to chtít trochu víc. Jaké anabolizéry a NO doplňky nabízí Efitness.cz a proč byste měli sáhnout právě po nich?

Co jsou anabolizéry

Anabolizér je speciální doplněk stravy, jehož konzumací před tréninkem dochází k efektivnějšímu svalovému růstu. Přes podobnost názvu se rozhodně nejedná o zdraví škodlivé a při profi sportu zakázané anabolické steroidy a ani nefungují na podobném principu. Anabolizér sice může mít steroidní strukturu, ta však nenarušuje hormonální systém těla, protože na ni tělo nemá vlastní receptory (anabolitické steroidy se vážou na androgenní receptor, čímž narušují hormonální systém).

Co v těle teda anabolizér dělá a jak funguje?

Kvalitníi anabolizér podporuje přirozenou tvorbu hormonů a tím i růst svalů.

Většinou se jedná o přípravky rostlinného původu. Jedním z nejpopulárnějších anabolizérů je Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní. Tato bylina se už staletí používá pro zvýšení plodnosti a sexuálního apetitu, současně má díky zvyšování hladiny testosteronu také vliv na růst svalů.

Co jsou NO doplňky

NO doplňky jsou podskupinou anabolizérů, které v těle stimulují tvorbu oxidu dusnatého. Primární funkcní NO doplňků je zvýšení výdrže a regenerace těla po náročném tréninku. Fungují na principu rozšiřování cév, kterými se do těla dostane více živin i kyslíku, což, stejně jako klasické anabolizéry, opět stimuluje také růst svalů.

Pokud preferujete tento druh stimulace, na Efitness můžete sáhnout například po doplňku s názvem Nitrix Oxide.

Nabídka Efitness.cz

Na Efitness.cz v tuto chvíli nabízíme 137 druhů anabolizérů té nejvyšší kvality. Ať už si zvolíte kterýkoliv, rozhodně nesáhnete vedle, zvlášť pokud funkci našich doplňků stravy doplníte tím nejdůležitějším – vyváženou skladbou jídelníčku s vyváženým množstvím bílkovin a vitamínů, společně s dostatečným množstvím přirozeného pohybu.

Mohlo by se Vám líbit