ŽIVOTNÍ STYL

Infralampa a její pozitivní účinky na zdraví

single-image

Fytoterapie neboli léčba světlem je velmi účinná metoda nejen při léčení kožních problémů. S čím vším může infralampa pomoci?

Co stojí za popularitou infračerveného světla?

Infračervené světlo je oblíbené už dlouho. V posledních letech jsou na vrcholku oblíbenosti nenáročné infračervené sauny, ale také infračervená světla. Ta jsou oproti sauně přece jen o něco méně náročná jak na pořizovací cenu, tak i na prostor.

Co všechno infračervené světlo dokáže? Pojďme se podívat alespoň na pár bodů.

  • Podporuje funkci štítné žlázy.
  • Ulevuje při infekcích močového měchýře.
  • Pomáhá při zánětech a otocích.
  • Ulevuje od bolesti.
  • Má pozitivní vliv na kožní potíže.
  • Eliminuje bakterie a viry.
  • Podporuje horní cesty dýchací.

Výhody a princip fungování infračervené lampy

Jak už jsme zmínili, jednou z největších výhod infralampy je (kromě všech zdravotních benefitů) její velikost. Na rozdíl od infrasauny si může infračervené světlo pořídit skutečně každý.

A jak infralampa funguje?

Infralampa vyzařuje infračervené záření, které proniká do podkožního vaziva. Poté, co je lidské tělo záření absorbuje, dochází v něm ke vzniku tepla. Tento efekt v těle spouští několik procesů.

Dochází k rozšiřování cév, které propouštějí oxid dusnatý, čímž se lépe uvolňují škodlivé látky z těla. Současně dochází k lepšímu prokrvení a stimulaci imunitních reakcí. Při použití infrasvětla v jakékoliv formě dochází k uvolňování svalů, takže je skvělé pro sportovce i naopak pro lidi, kteří tráví příliš mnoho času u počítače.

Jedním z „vedlejších“ účinků infračerveného světla je také odbourávání špatného cholesterolu a často se používá jako doplněk při boji s obezitou.

Infračervené světlo se často používá i pro léčbu kožních potíží. Pomáhá s hojením jizev po operacích a podobně.

Jak vybrat infralampu

Infralampu je nejlepší vybírat podle velikosti a plochy, kterou její záření pokryje. Výkon určuje to, jak dlouho trvá její zahřátí. Nejčastější jsou infralampy s výkonem 150 W, a jen málokdy překračují 300 W.

Intenzitu infralampy si můžete nastavit v rozmezí od 20 stupňů až do více než 40 ° C. Nižší intenzita záření prochází nejhlouběji do těla a je skvělá při dlouhodobém používání.

Čím vyšší intenzitu si nastavíte, tím rychleji dochází k zahřátí, ale teplo a světlo nejde do takové hloubky.

Mohlo by se Vám líbit