SPORT

Paddleboarding – užijte si na vodě s přáteli i o samotě

single-image

Vodní sporty v ČR patří k těm nejoblíbenějším. Ať už se bavíme o klasickém vodáctví, jachtingu či extrémnějších záležitostech jako windsurfing či vodní lyžování, jen těžko najdete Čecha, který by některému z nich neholdoval. Ne nadarmo se romantická jízda na lodičce či na šlapadle řadí k nejoblíbenějším činnostem nejen na prvním rande. Posední dobou se do našeho povědomí dostává i paddleboarding. Jedná se o vcelku nový a současně čím dál tím oblíbenější sport. Proč byste měli pádlo do vody zanořit i vy?

Co je paddleboarding?

Paddleboarding je vodní sport, ve kterém se na plováku vpřed pohybujete pomocí pádla. A právě to jsou i dvě věci, které k výkonu paddleboardingu potřebujete. Tento vodní sport v sobě kombinuje několik možností.

Největší výhodou paddleboardu je jeho univerzálnost.

Můžete si jej užívat v poklidu s rodinnou na velkém rodinném paddleboardu, stejně tak se však hodí i pro příznivce extrémnějších sportů. Ti si mohou užít adrenalinu při překonávání peřejí a dalších nástrah na horních tocích řek.

Užijte si vodu s přáteli na prkně

Paddleboard se hodí i pro překonávání vzdáleností na řece, čehož jsou důkazem různé závody o délce desítek kilometrů. Nebaví vás klasické vodáctví, ale přesto se k přátelům, kteří na vodu pravidelně vyráží chcete přidat? Zkuste to s paddleboardem! V klidných vodách si jízdu užijete i jako začátečník. Pokud už máte s jízdou na tomhle prkně zkušenosti, můžete se pustit i do divočejších úseků a vychutnat si nával zdravého adrenalinu!

Zábava i zdraví v jednom balení

Nebaví vás pořád dokola dřepovat a zvedat činky, ale přesto si chcete užít všech úžasných benefitů, které sport nabízí? Nejlepší možností je najít si takovou aktivitu, která vás skutečně chytne a nepustí. Právě to může splnit právě paddleboard.

Nejenže je veslování na prkně osvěžující zábava, současně s ním komplexně posílíte celé tělo. Pří jízdě zapojíte:

  • lýtkové svaly,
  • zádové svaly,
  • břišní svaly,
  • a také všechny svaly na rukou.

Při pravidelné jízdě na paddleboardu vylepšíte i svůj smysl pro rovnováhu. Pozitivní vliv má také na srdce a psychický stav.

Paddleboard jako ideální sport v době lockdownu

Paddleboarding je už z principu poněkud samotářský sport. Můžete si sice pořídit tzv. megaboard a vyrazit na vodu s rodinou nebo se přidat k přátelům, kteří sjíždějí řeku. Současně si však můžete užít pohybu na vodě i o samotě – na paddleboardu budete mít už automaticky dostatečné rozestupy a zvlášť na jaře je ideální čas, kdy začít s tréninkem!

Vyberte si svůj první paddleboard na Efitness.cz!

Mohlo by se Vám líbit