SPORT ŽIVOTNÍ STYL

Adventní kalendář pro sportovce – inspirace

single-image

Vánoce jsou už za rohem a s nimi i tolik očekávaný advent. Možná si ani letos naplno neužijeme vánočních trhů a večírků, přesto si toto období můžeme užít v duchu přicházejících svátků a nového roku. Jednou z nejoblíbenějších součástí adventu je pro mnohé právě adventní kalendář. Malý dáreček či trocha toho sladkého potěšení na každý den dělá radost nejen dětem, ale i dospělým.

Chcete překvapit sportovce ve svém okolí? Sestavte mu dohromady vlastní domácí adventní kalendář pro sportovce!

Typy adventních kalendářů

Adventní kalendář už dávno není pouze o nepříliš kvalitní čokoládě. Dneska můžete pořídit kalendář s oblíbeným alkoholem, čajem nebo třeba tematickou sbírkou předmětů. Dneska se podíváme právě na ty nejlepší dárečky v adventním kalendáři pro sportovce.

Jako u všech ostatních platí, že se fantazii meze nekladou a sportovní adventní kalendář může být doplněn i o oblíbené pochoutky nebo jiné zájmové předměty.

Domácí adventní kalendář pro sportovce – inspirace

Cena domácího adventního kalendáře pro sportovce se může pohybovat už v rozmezí od pár stokorun.

Co všechno můžete použít v domácím adventním kalendáři pro začínajícího, ale i nadšeného a aktivního sportovce? Dali jsme pro vás dohromady pár tipů, samozřejmě si však uvědomujeme, že se jedná o vysoce individuální záležitost.

Jiný adventní kalendář totiž můžete sestavit běžci, cyklistovi či kulturistovi…

7 dárečků do adventního kalendáře

Přesto jsme vybrali alespoň pár maličkostí, které využije každý milovník aktivního životního stylu.

Masážní pomůcky

Masážní pomůcky jsou většinou malé, jednoduché a levné. Nezaberou příliš místa, a přitom potěší snad každého.

Můžete vybírat z obyčejných plastových míčků s ostny, které prokrví potřebnou část těla a stojí pár desetikorun. Pokud chcete investovat více, můžete sáhnout po masážním pásu s cenou kolem 100 korun.

Na Efitness.cz nabízíme masážních pomůcek tolik, že najdete tu vhodnou skutečně pro každého.

Foam roller

U masážních pomůcek ještě chvilku zůstaneme. Pokud chcete investovat několik stovek, můžete rovnou svému drahému sportovci pořídit foam roller, který umožňuje příjemné protažení celého těla a vlastně je to takový maličký masážní „udělej si sám“ salon. 😊

Přečtěte si více v článku Masážní válce.

Švihadlo

Možná nejjednodušší ze všech fitness nástrojů je švihadlo. Jednoduché, levné, a přitom dovede dát člověku do těla. Pokud máte doma sportovce, který pořád hledá, jak se udržet stále v pohybu, švihadlo nemůže ve vašem adventním kalendáři rozhodně chybět.

Podívejte se na výběr švihadel od těch nejzákladnějších až pro ty pro opravdové nadšence.

Vitaminy

Další sázkou na jistotu jsou různé vitaminy a další potravinové doplňky. Ty se ve výbavě nadšenců do zdravého životního stylu nikdy neztratí, a ještě uděláte něco pro jejich zdraví.

Proteiny

Podobně se to má i s proteiny. Adventní kalendář je přece jen stále v našich představách spojen především s dobrým jídlem. Proto můžete pár políček do Vánoc vyplnit i různými proteinovými tyčinkami, čokoládami či nápoji.

Magnetické šperky

Magnetické šperky jsou skvělým módním doplňkem, které mají údajně i pozitivní vliv na zdraví – a to od snižování problémů s tlakem až po tlumení bolestí kloubů. Jestli vašemu sportovnímu nadšenci od bolestí skutečně uleví záleží na více faktorech, rozhodně se však jedná o nádherný kus šperku, který v adventním kalendáři rozhodně potěší.

Sportovní náramek

A ještě jednou se podíváme na náramky, konkrétně na krokoměry. Bez těch už dnes žádný moderní sportovec v podstatě nefunguje.

Nemůžete se rozhodnou, zda i pro toho vašeho je fitness náramek to pravé? Zkuste do adventního kalendáře pořídit krokoměr. Na Efitness.cz ho pořídíte již od 155 korun.

Trocha inspirace navíc

Chcete tipů ještě o něco víc?

Do adventního kalendáře pro sportovce se může hodit také

  • posilovací guma,
  • sportovní lahev,
  • poukaz na sportovní oblečení,
  • poukaz na fitness aplikace,
  • ale třeba také kuchyňské vybavení, kuchařka či další pomocníci při zdravém životním stylu…

Mohlo by se Vám líbit