SPORT

Hokejové vybavení (nejen) pro děti

single-image

Už je tu opět ta sezóna, kdy zájem o sport – a především o hokej – prudce stoupá. Zasáhlo toto šílenství i vašeho potomka? Pak vám doma nesmí chybět hokejová výbava.

Nebojte. V začátcích nemusíte investovat tolik peněz a pokud dítě přestane hokej bavit, velkou díru v rozpočtu vám toto vzplanutí neudělá.

Základní informace k hokejové výbavě

Hokej je i v začátcích poměrně drsnou zábavou. Proto je nejdůležitější patřičná ochrana. Nejdůležitější při výběru hokejové výbavy, ať už jde o chrániče nebo ostatní příslušenství, je správně zvolená velikost. Ta musí přesně padnout a současně neomezovat pohyblivost. Teď už se pojďme podívat na konkrétní kousky výbavy, kterou bude budoucí hokejista potřebovat.

Jakou hokejovou výbavu pořídit a jak ji vybrat?

Přestože za výbavu nemusíte utratit hned zkraje desetitisíce, hokej stále patří ke sportům, které jsou na vybavení poměrně náročné.

Co všechno bude začínající hokejista potřebovat?

Hokejka

Mezi základní výbavu každého začínajícího hokejisty patří samozřejmě hokejka. Při výběru je důležité dbát na správnou velikost. Ta by měla od ledu dosahovat až k bradě hráče. U materiálu (dřevo nebo kompozit) záleží na osobních preferencích.

Brusle

Při hokeji se hráč neobejde ani bez hokejových bruslí. U těch je nejdůležitější dostatečné zpevnění. Nesmí nikde tlačit, současně se v nich však noha nemůže ani viklat.

Kvalitní kalhoty

Kalhoty na hokej chrání nejen nohy, ale také bederní páteř. Kalhoty by měly být z kvalitního materiálu a rozhodně by neměly bránit hybnosti kolen.

Chrániče na hokej

Kromě zmíněného základního vybavení k hokeji patří i kvalitní chrániče, které ochrání malého i velkého hokejistu před zraněním. Obecně je u chráničů dobré sáhnout po kvalitních materiálech. Také zde platí to, že by měly nejen dobře chránit, ale i padnout a neomezovat hráče v hybnosti.

Rukavice

Rukavice s koženou dlaní jsou nejvhodnější volbou nejen z hlediska ochrany, ale také výdrže materiálu. Ochrana rukou je extrémně důležitá jak pro hráče, tak pro brankáře. Na rukavicích se stejně jako na ostatních chráničích rozhodně šetřit nevyplatí.

Suspenzor

Bez suspenzoru to také nepůjde. A to ať už kupujete výbavu chlapci či dívce. Dostatečnou ochranu poskytuje v okamžiku, kdy zakrývá celé genitálie, ideální je možnost suspenzor vyzkoušet.

Chrániče ramen a loktů

U chráničů loktů je důležité dávat pozor na to, aby nesklouzávaly dolů. O ramenních chráničů si dejte zase pozor, zda neomezují možnost pohybu.

Chrániče kolen a holení

Tyto chrániče zajišťují bezpečí celým nohám. Opět je důležité pohodlí, dostatečné zakrytí i možnost pohybu.

Nákrčník

Ani bez nákrčníku se v dětském hokeji malí hokejisté neobejdou.

Přilba na hokej

No a v poslední řadě se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Helma na hokej musí na hlavě pevně držet a nesmí tlačit. Hokejová přilba musí mít celoobličejový kryt, zda z plexiskla či v podobě kovové mřížky už opět záleží na osobních preferencích.

Když už víte, jak na to, celou výbavu můžete nakoupit pohodlně přímo na našem e-shopu v kategorii vybavení na hokej.

Mohlo by se Vám líbit