Nezařazené

Silové cvičení k posílení celého těla

single-image

Zimní měsíce jsou snad už konečně definitivně za námi. Kila navíc – možná ještě ta vánoční – však zůstávají? Článků, jak zhubnout kila do plavek je všude habaděj. My se místo toho společně podíváme na to, jak pár kilo přibrat. Teda, samozřejmě pár kilo svalů, se kterými se vaše postava skvěle vytvaruje a nehledě na číslo, které se ukazuje na váze, se ve svém těle budete cítit líp než kdykoliv dřív.

Proč zvolit právě silové cvičení?

Pokud hledáte ideální cvičení pro vytvarování postavy, můžete narazit na spoustu tipů a triků od běhu po aerobik nebo fitness centra s drahými posilovacími stroji.

Všechny zmíněné aktivity jsou rozhodně funkční, protože se stále jedná o pohyb, který pálí kalorie a nějaký ten vliv zanechá (alespoň pokud půl hodinový běh nezajíte pořádným kusem dortíku v nejbližší cukrárně).

Posilování má však oproti zmíněným aktivitám rovnou několik výhod – při posilování sice spálíte o trochu méně kalorií než při běhu, ale pálíte je i několik dalších hodin po tréninku.

Další výhodou je, že při něm vytváříte svalovou hmotu, která sama o sobě pálí více kalorií, čímž zvýší váš bazální metabolismus.

Posilování kromě svalů posílí také vaše kosti a má extrémně dobrý vliv na celkovou kondici.

Co všechno vlastně silové cvičení je?

Představujete si pod silovým cvičením dřepy a zvedání činek? Chyba. Silové cvičení může být mnohem víc.

Do jeho definice spadá například:

  • zahradničení
  • cyklistika
  • jóga,
  • tanec,
  • horské túry,
  • chození do schodů,

a mnohem více.

Jednou z výhod silového cvičení je, že si můžete vytvořit snadnou rutinu na pár minut denně, kterou můžete vykonávat i v pohodlí domova. Dnes pro vás na ukázku máme jednu ze základních sestav silového cvičení – ale pokud je to na vás příliš cvičení, stačí si zapnout oblíbenou hudbu a strávit pár minut tancem!

Posilte celé tělo pomocí pár snadných cviků klidně hned teď

Kdy je nejlepší čas začít cvičit? Přece teď!

Základní rutina posilovacích cviků vám nezabere déle než půl hodiny. Úplní začátečníci mohou snížit počet opakování.

20 dřepů,

10 kliků (pokud vám kliky nejdou, zapřete se rukama o stůl, parapet nebo klidně zeď, postupem času polohu snižujte, dokud neuděláte klik na zemi),

10 výpadů na každou nohu,

15 vteřin v pozici prkna,

30 panáků.

U cvičení – zvlášť toho silového – je důležité cviky provádět především pořádně. Na množství nezáleží tolik jako na správné technice.

Pokud si technikou nejste jistí, doporučujeme navštívit alespoň jednou osobního trenéra, který vám ukáže správné provedení cviků a současně vám nastaví tréninkový program přímo na míru.

Láká vás posilování s činkami či kettlebelem? Nezapomeňte se podívat na naši nabídku. 🙂

 

Mohlo by se Vám líbit