Nezařazené

Užijte si aktivní dovolenou na plno

single-image

Letní teploty útočí v plné síle, a i prázdniny už klepají na dveře. Máte už naplánovanou dovolenou nebo letos čekáte na poslední okamžik? Pokud plány ještě nemáte, přinášíme vám pár tipů, jak letos strávit dovolenou aktivně ať už v nejbližším kempu nebo u moře.

Nejoblíbenější i nejdivnější vodní sporty

Dovolená v kempu i u moře přímo nahrává vodním sportům.

Zkoušeli jste už paddleboard? O tomhle prkně, na kterém si užije zábavu celá rodina, už jsme psali a stále ho považujeme za jednu z nejzábavnějších aktivit, které se na vodě dají dělat. Ať už s přáteli nebo s dětmi.

Prkno můžete použít k válení se i k rozličným sportovním aktivitám.

Pokud chcete prozkoumávat podvodní svět trochu netradičně, za zkoušku stojí také vodní skútr či vodní kolo.

A chybu neuděláte samozřejmě ani s klasickým plaváním, které si můžete oživit například míčem do vody. Dětem nezapomeňte pořídit ani plavecký kruh a vodní brýle, které ochrání oči před infekcí.

Turistika

Stejně tak i poznávání okolí je velmi zábavnou činností, kterou můžete dělat kdekoliv ať už s partou nebo s rodinou.

Užít si poznávání nových míst po vlastních nohách je ideální v Česku, ale i dovolené v rezortech u moře nabízejí zajímavé kousky přírody a hor vhodných k bližšímu průzkumu.

Přečtěte si, jak se na turistiku připravit a vybavit.

Stejně tak je zajímavá dovolená na kole, která vám umožní prozkoumat ještě o kousek větší kus světa. Cyklistika zároveň spaluje skutečně velké množství kalorií a je ideální na získání skvělé kondice i postavy.

Něco pro skutečné fajnšmekry – jógové a fitness retreaty

Hledáte něco skutečně speciálního, při čem si odpočinete skutečně na plno?

Zkuste jógový či sportovní retreat. Nabídka je skutečně bohatá a co je lepšího než si užít několik dní naprostého klidu s partou podobně smýšlejících lidí v luxusním rezortu, se zkušeným trenérem a lahodným stravováním?

Taková dovolená už vyjde na vyšší desetitisíce, ale jedná se o skutečně nezapomenutelný zážitek.

Pokud se vám do takové investice nechce, můžete si zarezervovat chalupu v ČR a udělat si vlastní „soustředění“ nebo prostě klidný týden v přírodě s rodinou a přáteli.

Možností na trávení aktivních chvilek o dovolené je skutečně spousta – a tělo se vám za každou z nich odvděčí. 😊

 

Mohlo by se Vám líbit