SPORT

Sport v zimě? Jedině se správnou výbavou!

single-image

Outdoorový sport v zimě má své jedinečné kouzlo. Ať už jde o opravdu zimní sporty jako například snowboarding, nebo o běh či cyklistiku… Avšak více než jinde u zimního sportování venku platí potřeba správné výbavy. Protože ve chvíli, kdy se při sportu nachladíte, může vás to stát v lepším případě jen týden dva strávené v posteli. V tom horším si můžete uhnat zápal plic a o sportu si necháte několik příštích měsíců jen zdát.

Sportujte kdykoliv – hezky v teple

Pokud nejste člověk, který vyznává fitness centra, ale za to si užívá outdooru pokud to jen trochu jde, jistě vás nezastaví ani zima ani mráz. V lyžařské sezóně trávíte na horách času, co to jen jde a pokud už musíte být ve městě, ani v mínusových teplotách si nenecháte ujít žádnou příležitost k vyběhnutí do nejbližšího parku.

Pokud už máte s běháním nějaké ty zkušenosti, víte, že běhání v zimě není nejpříjemnější záležitost. Rozhodně ne v případě nedostatečného vybavení. S nezakrytými ústy a nosem si u většiny zimních venkovních aktivit pouze zaděláváte na ošklivou nemoc.

Někdo podobnou situaci řeší rolákem či obyčejným tunelem na krk a ústa.

Pokud už jde se zimou skutečně do tuhého, jasnou volbou je sportovní kukla.

Přestože se na první pohled nejedná o skvělý módní doplněk, jedná se o kus oblečení, které vás skutečně zahřeje a ochrání před nejednou nemocí.

Samozřejmostí by pak měla být dětská kukla, pokud sportujete i se svými potomky. Dále jsou na výběr i kukly v dámském či pánském provedení.

Kukly pod helmu

Pokud dáváte přednost snowboardingu nebo cyklistice, neměla by vám chybět kukla pod helmu. Ta vám totiž zajistí bezpečí i pohodlí – včetně dokonalé termoregulace a ochrany proti nepříznivému počasí i přehřátí.

Stejně jako u klasické kukly můžete vybírat i u těchto z různých velikostí a barev.

Výběr správné kukly

Při výběru sportovní kukly byste neměli podceňovat materiál ani velikost. Právě proto je důležité rozdělení na dámskou a pánskou verzi.

Pokud si zvolíte nejjednodušší kuklu z bavlny, jistě vás zahřeje a ochrání před nepřízní počasí. Pro nadšenější sportovce či motorkáře jsou však ideální kukly z funkčních materiálů.

Mohlo by se Vám líbit