SPORT

Elegance na ledě – krasobruslení

single-image

Samotné bruslení na ledě je velmi elegantním sportem se spoustou zdravotních benefitů. Začít s ním můžete kdykoliv a ani „na stará kolena“ se nemusíte bát, že byste se mu nenaučili. A rozhodně se to vyplatí. Ovšem pokud mluvíme o krasobruslení, je to něco trochu jiného. Jedná se o sport, se kterým je radno začít v co nejnižším věku. Jeho krása se však nedá s ničím zaměnit.

Začátky krasobruslení

Historie krasobruslení sahá až do poloviny devatenáctého století. Ale tomu se dneska věnovat nebudeme. Podíváme se totiž na to, jak je nejlepší s krasobruslením začít, pokud o něm víte jen to, co jste viděli v televizi.

Pokud jste se rozhodli sami začít se krasobruslení věnovat nehledě na věk, nemůže vás nic zastavit. Záleží jen na vaší chuti a nadšení. Pokud máte nějaké taneční zázemí a zkušenosti (ideálně s baletem), máte i výborný start.

Většina krasobruslařů – ať už těch vrcholových či spíše amatérských, začíná s tímto sportem kolem čtvrtého roku života. V takovém případě stačí svému dítěti vybrat jeden z 85 krasobruslařských klubů, které v ČR existují a přihlásit ho.

A jaké jsou ideální vlastnosti budoucího krasobruslaře?

  • Je hravý a extrovertní,
  • pohybově nadaný,
  • miluje tanec,
  • rád se předvádí,
  • u hudby ani chvíli neposedí.

V ČR je občas problém s párovým krasobruslením. Příliš mužů tento sport nezajímá. Avšak pokud dvě děti takový krasobruslařský pár utvoří už v útlém věku, do budoucna mají obrovskou výhodu.

Benefity krasobruslení

Stejně jako klasického zimního bruslení má krasobruslení velkou řadu benefitů.

Vzhledem k tomu, že se při krasobruslení musí dítě věnovat i dalším sportům, jako je například balet či silový trénink, benefity se prudce násobí a s kondicí a rovnováhou rozhodně nebude mít jen tak problém.

Krasobruslení není nejlevnější sport – už jen kvůli zmíněným dodatečným sportům, bez kterých se krasobruslař neobejde.

Do začátku však postačí základní oblečení na led a zimní brusle určené krasobruslařům.

Mohlo by se Vám líbit