CVIČENÍ ŽIVOTNÍ STYL

Jak správně protáhnout nohy?

single-image
Dolní končetiny jsou poháněny hamstringy, lýtkovými svaly, čtyřhlavými svaly.
Strečink nohou vám pomůže k tomu, aby se zabránilo zranění a také bolesti svalů po chůzi, běhu nebo jízdě na kole.

  1. Strečinkem v této poloze protáhnete nejen vaše hamstringy, ale také lýtkové svaly. V této poloze můžete také rotovat kotníky, čímž je posílíte a protáhnete.
  2. Pokles paty poskytuje vynikající strečink pro lýtka. Nejprve pokrčte levou nohu a levé chodidlo položte na vyšší schod, pravou nohu snižte o jeden schod. Poté vyměňte strany.
  3. Toto cvičení vám ukáže, jak protáhnout čtyřhlavý sval v pozici výpadu zatímco sedíte na míči. Boky spočívají na míči, ohněte jednu patu směrem k sobě a uchopte kotník. Tímto protahujete čtyřhlavý sval. Nohy poté vyměňte.
  4. Toto protahování vyžaduje, abyste se postavili mezi dvě stejně vysoké židle. Pro oporu vaší zadní nohy můžete použít také stěnu. Při tomto strečinku zapojujete břišní svaly a zmírňujete napětí zádových svalů.
  5. Tímto cvičením protáhnete hamstringy, lýtka a zároveň uvolníte napětí v zádech.
  6. Póza král tanečník protáhne kvadricepsy, boky i přední část vašeho těla. Cvik je velice náročný. Můžete si pomoci provázkem, kterým si přidržíte zadní nohu a prodlouženou ruku si můžete opřít o zeď.
  7. Motýlek je cvik, kterým protáhnete vnitřní stehna. Spojte chodidla a koleny se snažte hýbat nahoru a dolů.

Toto cvičení otevře boky, protáhne hestringy, lýtka a celou jednu stranu těla. Pokud se neumíte sklonit dostatečně hluboko, můžete použít popruh, který umístíte kolem klenby.

Mohlo by se Vám líbit