CVIČENÍ HUBNUTÍ SPORT

Trampolíny do bytu i na zahradu

single-image

Jedním z nejoblíbenějších fitness doplňků je nepochybně trampolína. Cvičení na ní totiž tradiční cvičení ani příliš nepřipomíná. Jedná se spíš o hravou zábavu, kterou mají mnozí z nás spojenou s dětstvím na zahradě u rodičů či přátel. Přesto se jedná o velmi zdravý sport, který má velmi pozitivní vliv nejen na naše kardiovaskulární zdraví, ale také na dokonale vytvarovanou postavu i celkovou kondici. Nebaví vás zadýchat se po pár schodech či dobíhání tramvaje, ale fitko ani běhání venku není nic pro vás? Trampolína do bytu či na zahradu je jasným řešením!

Zdravotní benefity trampolíny

Trampolína je skvělým doplňkovým cvičením pro každého sportovce. Je totiž nejen skvělá jako prostředek snižování stresu, ale také je tím nejlepším doplňkovým cvičením ke všem sportům, protože je velmi šetrná ke kloubnímu aparátu.

Hlavní benefit má trampolína pak samozřejmě na naši postavu. Celulitidě můžete dát s tímto jednoduchým zařízením v podstatě sbohem, protože skákání na měkkém povrchu bezpečně prožene váš lymfatický systém a zažene i ten nejurputnější špíček.

Trampolínu si většinou představujeme jako doplněk na velkou zahradu velkého baráku. Dnes už to však zdaleka není pravda. Dnes si na trampolíně můžete zaskákat klidně i v panelákové garsonce.

Trampolína do bytu

Pokud hledáte levnou, bezpečnou a zároveň skladnou možnost trampolíny do paneláku, jako ideální odpověď se nabízí výrobky značky Sedco. Jednou z nejoblíbenějších variant je trampolína s madlem s průměrem 101 centimetrů, kterou po cvičení můžete jednoduše schovat pod postel nebo třeba do skříně, takže vám v bytě nezabere ani kousíček místa navíc.

Podobnou variantu nabízí například také trampolína značky Sulov.

Trampolína na zahradu

Máte baráček s dostatečně prostornou zahradou? A k tomu snad i nějakého toho potomka? Pak vám trampolína chybět rozhodně nesmí. Co by to bez ní bylo za dětství v baráku? No, a navíc poskytne své benefity skvělého fitness zařízení nejen vašim ratolestem, ale i rodiče si přijdou na své.

Mezi české tradiční výrobce trampolíny na zahradu patří Marimex. Pokud hledáte ideálního výrobce právě vaší trampolíny, Marimex je v podstatě „sázkou na jistotu“.

Pokud máte děti, a i vy se chcete cítit bezpečně jako v bavlnce, ideální volbou je trampolína s ochranou sítí, která nabízí maximální pocit ochrany a bezpečí.

Je trampolína skutečně pro každého? Aneb co na to říkají doktoři

Přestože naše nadšení z trampolíny je podloženo nejen osobní zkušeností, ale také mnoha výzkumy, pravdou je, že před nákupem trampolíny bychom přece jen měli trošku přihlédnout k našemu zdravotnímu stavu i věku a případně konzultovat tento způsob cvičení s lékařem.

Trampolína posiluje kardiovaskulární systém, ale je dobré ujistit se, že máte srdce v pořádku. To samé platí i pro lymfatický systém. Stejně jako u ostatního cvičení, i u trampolíny platí „všechno hezky s rozumem.“

Mohlo by se Vám líbit