CVIČENÍ SPORT

Koloběžky jako bezpečný i zdravý dopravní prostředek

single-image

Nebaví vás jezdit MHD – možná se dokonce bojíte nákazy, a přesto vám vaše ekologické cítění nedovoluje ke každé cestě do práce či na nákup používat auto? Nebo chcete prostě používat zábavnou, a přitom zdravou cestu dopravy „vlastním pohonem“? Nemusíte si kupovat rovnou kolo. Taková koloběžka je mnohem dostupnější i skladnější, přičemž si ve zdravotních benefitech v ničem nezadá s „obyčejným“ kolem.

Koloběžka do města i do terénu

Koloběžka asi není prvním dopravním prostředkem, po kterém byste sáhli při plánování lesní túry. Přesto se i tento dopravní prostředek dělí na spoustu podskupin, z nichž každou využijete pro trochu jiné účely. Tím samozřejmě neříkáme, že musíte mít od každé jednu. Rozhodně se však před nákupem vyplatí alespoň krátké zamyšlení nad tím, co s koloběžkou vlastně chcete dělat.

Chcete ji používat jako dopravní prostředek do města?

Na kratší trasy ve městě oceníte spíše menší a skladnou, ale přitom funkční koloběžku. Zajímavou variantou může být také e-koloběžka.

Na té můžete jezdit sice sami, ale pokud už nemůžete nebo vás čeká dlouhá cesta po městě, můžete vám pomoci motorek.

Skládací i dětské koloběžky

Oblíbenou variantou do města je skládací koloběžka. Ta se vám bude hodit hned v několika případech. Nezabere vám totiž doma moc místa, a navíc je skvělá pro opravdu dlouhé trasy, kdy střídáte například jízdu „vlastním pohonem“ a dopravním prostředkem. V metru ani v dálkovém autobuse by z vás totiž s normální koloběžkou nadšením moc nikdo neskákal. Té skládací si však nikdo ani nevšimne.

Zvláštní kapitolou jsou pak dětské koloběžky, které by neměly chybět v žádné domácnosti s dětmi.

Freestyle jízda

Chcete koloběžku na něco víc než jen obyčejné přepravování se z místa na místo? Pro lidi, kteří se rádi vyblbnou a zkouší nové triky, jsou freestyle koloběžky.

Oproti obyčejným koloběžkám, které jsou určené především pro přepravu z místa na místo, mají freestylové koloběžky vyztužený rám a extrémně pevnou konstrukci, která jejich majitelům umožní předvádět divoké kousky nejen na U-rampě.

Příkladem takové téměř profesionální freestylové koloběžky je SPARTAN STUNT PRO HIGH LEVEL, se kterou se můžete setkat u začínajících profesionálů, kteří to s tímto sportem myslí vážně. Začít však můžete i s nižší třídou, která nabízí podobné vlastnosti pro lidi, kteří ještě nemají zmáknutý každý tríček, který freestyle nabízí.

Mohlo by se Vám líbit