SPORT

Benefity hokeje, florbalu a dalších týmových sportů

single-image

Nikdo snad nepochybuje o tom, že právě hokej je naším národním sportem – přestože nejmladší generace našich hokejistů zatím těm starším ani nedýchá na paty. Co když to mají změnit právě vaši potomci…? Stejně tak se k národním sportům pomalu začíná počítat i florbal, který má o něco nižší vstupní náklady a mezi mladou generací patří k nejoblíbenějším týmovým sportům… Chcete vaše ratolesti zaměstnat něčím zábavným a přitom zdravým? Pojďme se podívat, jaké benefity tyto sporty poskytují a jaké vybavení se nejvíc hodí do jejich začátků.

Benefity hokeje, florbalu a dalších týmových sportů

Přestože se typ týmových sportů typu hokej neřadí k těm úplně nejbezpečnějším aktivitám, které může sportovec vykonávat, jejich benefity – ať už po fyzické či společenské stránce, zdaleka přesahují jejich rizika a nevýhody. Ať už se jedná o nácvik týmové spolupráce či o pravidelný pohyb, který zpravidla děti baví mnohem více než obyčejný tělocvik.

Jaké jsou tedy největší zdravotní benefity hokeje a florbalu?

  • Pomáhají pálit tuk a kalorie,
  • posilují srdce a celý kardiovaskulární systém těla,
  • zrychlují metabolismus,
  • posilují a protahují celé tělo,
  • pomáhá s vývojem koordinace rukou a očí,
  • stejně jako ostatní cvičení posilují také mozek,
  • zlepšují komunikaci a týmovou spolupráci.

A to je jen malá ukázka z toho, jak prospěšné tyto týmové sporty jsou. Velká řada benefitů je společná i pro ostatní – zvláště silové sporty. Ale hokej a florbal jsou nejlepší volbou pro děti k tomu, aby si vytvořily správné sportovní i komunikační dovednosti, které je budou provázet po zbytek života.

Vybavení na florbal a hokej

Stejně jako v benefitech, i ve výbavě se hokej s florbalem vcelku doplňuje, ač samotné vybavení byste zaměňovat neměli.
V každém případě ani na začátku se ani u jednoho sportu neobejdete bez chráničů a přileb. Stejně tak je u obou sportů důležitá v začátcích hokejka. Speciální si můžete pořídit na hokej i florbal.
Důležitý bývá u obou sportů také dres. Ten však často zakoupíte přímo ve vašem družstvu.

A co pokud ani jeden sport není „tím pravým ořechovým?“

Pokud chcete dát dítě na týmový sport, aby se hned v mládí naučilo jak komunikaci, tak týmové hře, a navíc čerpalo všech ostatních benefitů, ale florbal a hokej nelákají vás ani vaše potomky, můžeme doporučit skvělý nohejbal či házenou.
Při výběru sportovních aktivit byste však rozhodně neměli vynechat ani badminton, který je skvělou zábavou v každém věku.

Mohlo by se Vám líbit