CVIČENÍ SPORT ŽIVOTNÍ STYL

Dech – základ spokojeného a klidného života

single-image

Dech je jedním z nejmocnějších nástrojů, které máme. Jedná se o nástroj odpočinku. S jeho pomocí snadno odstraníme stres a co je na něm nejlepší – je zadarmo a máme ho stále „při ruce“. Jeho moc však neužíváme naplno. Je pro nás takovou přirozeností a samozřejmostí, že na něj často zapomínáme.

Vědomé dýchání v praxi

Divíte se? Na dech se dá zapomenout velmi snadno. Možná dýcháme bez přestání ve dne v noci. Ale dýcháme skutečně kvalitně?

Odpověď na tuto otázku bývá často záporná. Na dech totiž myslí málokdo, což vede k nekvalitnímu a mělkému dýchání.

Tělu sice takový „běžný a každodenní“ dech k okysličení bohatě stačí, vědomé a hluboké dýchání tělu i mozku však prospívá mnohem lépe. Jen to zkuste.

  • Nádech.
  • Výdech.

A ještě jednou.

Cítíte se jinak?

Práce s dechem – snadná „antistresová pilulka“ vždy a všude

Dech je základem nejen při sportovních aktivitách. Je kotvou, která nás dovede přivést z hlubin nejhlubších starostí a stresu zpět do přítomnosti.

Práce s dechem se můžeme věnovat kdykoliv. Při sportu.

Při vypjatých okamžicích v práci. Pomůže nám usnout i ráno s nadšením vyskočit z postele.

Zbaví vás přicházejícího záchvatu úzkosti i trémy před veřejným vystoupením.

Kouzla, která kyslík s naším tělem dokáže, však u „obyčejného dechu“ zdaleka nekončí.

Jeho léčivé síly totiž využívá i tzv. kyslíková terapie, která rozhodně stojí za pozornost.

Co je oxygenoterapie?

Kyslíková terapie neboli oxygenoterapie má svůj původ v medicíně, kde se používá při akutních problémech s dechem a plicních chorob.

Oxygenoterapie si však z nemocnic našla pro své účinky cestu i do světa wellness, kde se používá pro snižování stresu, posílení imunity i pro regeneraci organismu. Kuřákům a lidem s náročnou fyzickou prací pomáhá pořádně se nadechnout a má preventivní účinky proti civilizačním chorobám.

Jak oxygenoterapie probíhá?

Pro kyslíkovou terapii se používá tzv. kyslíkový koncentrátor. Jedná se o přístroj, jehož pomocí prostřednictvím masky vdechujete koncentrovaný kyslík v zásadně vyšším množství, než je možné přijmout ze vzduchu.

Přestože na první pohled možná vypadá trochu strašidelně, vše je absolutně bezpečné a po půl hodině této terapie lidé prožívají skutečné uvolnění.

Generátor kyslíku Everfloe pořídíte na Efitness.cz

Už oxygenoterapii znáte a víte, že je pro vaše tělo skutečně prospěšná, ale nechcete kvůli ní pravidelně docházet do wellness center? Nebo jedno takové zařízení vlastníte a chtěli byste příznivé účinky kyslíkové terapie dopřát svým klientům?

Pak pro vás máme dobrou zprávu. Na Efitness.cz si můžete pořídit vlastní generátor kyslíku, a to rovnou jeden z těch nejlepších od značky PHILIPS RESPIRONICS.

Kyslíkový generátor Everfloe je díky svému modernímu designu a jednoduché obsluze vhodný nejen do wellness centra, ale i pro koncové uživatele, kteří si chtějí oxygenoterapii dopřávat v pohodlí domova. V obou případech jistě oceníte jeho tichý chod i velmi nízké provozní náklady.

Základní technické parametry:

  • Napájení 220 V AC
  • Výstupní průtok kyslíku 0-5 l / min
  • Výstupní koncentrace kyslíku cca 95 % při 2l/min
  • Hlučnost cca 40 dBa
  • Hmotnost 14 kg
  • Rozměry 58 cm x 38 cm x 24 cm
  • Provozní teplota 15-35 ˚ C
  • Příkon elektrické energie 280 W

Mohlo by se Vám líbit