ŽIVOTNÍ STYL

Merino – kvalitní oblečení pro sportovce, zmrzlíky i dobrodruhy

single-image

Pokud sportujete nebo dokonce kempujete v chladnějším období nebo dokonce v zimě, jistě víte, že to bez kvalitního oblečení nejde. Jak ale takovou kvalitu poznat?

Jak se v zimě správě obléct? Vrstvení a zase vrstvení

Zima už je za rohem, ale to vás přece před sportem nezastaví. Přestože úplně nedoporučujeme ve sněhu a náledí pokoušet náročné horské túry, víkendová procházka s v méně náročném terénu s přespáním v zasněženém lese může být celoživotním zážitkem.

Základem toho, aby se jednalo nejen o silný, ale současně i příjemný zážitek, je správně se obléct. A co je základem správného zimního oblečení?

Vrstvení!

Funkční tílko, tričko, druhé tričko, pořádná mikina a samozřejmě nesmí chybět ani bunda.

Všechny vrstvy by od těla měly odvádět vlhkost i chlad.

Spodní tričko a kalhoty by vždy měly být z funkčního materiálu. Ideálně z merino vlny, která má unikátní hřejivé schopnosti a důkladně vás izoluje od vlhka i chladu.

Horní vrstvy mohou být i z bavlny, avšak čím více funkčního materiálu na sobě máte, tím lépe vám v zimě bude.

Vrstvení není podmínkou jen při několikadenní túře se spaním v divočině. Hřejivý materiál a izolaci oceníte i během obyčejného jednodenního výletu při nižších teplotách.

Merino – investice, která se skutečně vyplatí

Proč doporučujeme zrovna merino?

Tato unikátní vlna má rovnou několik výhod.

Na rozdíl od syntetických materiálů má merino vlna antibakteriální funkci a tělo chrání před UV zářením.

Díky dutému vláknu merino hřeje i v případě navlhnutí a má skutečně jedinečné termoizolační vlastnosti. Zároveň je na rozdíl od klasické vlny jemňoučká a na dotek velmi příjemná, proto se skvěle hodí jako spodní vrstva.

Zkrátka a dobře jedná se o skutečně funkční a současně přírodní materiál, se kterým se budete cítit jako v bavlnce i v těch nejhorších podmínkách.

Merino na Efitness.cz

Oblečení z vlny merino samozřejmě najdete i na Efitness.cz.

Vybíráme pro vás špičkové výrobce z celého světa.

Milujete běh a nechcete se ho vzdát ani v zimních měsících? Merino nákrčník značky Oxford vás zahřeje a ochrání i během drsné zimy.

Hledáte oblečení na víkendovou zimní túru?

Za nás je jasnou volbou funkční set z merino od značky Lenz.

Pokud vás v zimě zebou nohy i při cestě do práce, neměly by vám v šatníku chybět merino ponožky, se kterými už si na studené nohy ani nevzpomenete.

Mohlo by se Vám líbit