CVIČENÍ SPORT ŽIVOTNÍ STYL

Nejoblíbenější hry na pláž i na chatu

single-image

Přestože tomu počasí ještě úplně neodpovídá, jaro už je téměř v polovině. To znamená, že sezóna slunění se na pláži u rybníka nebo alespoň na chatě u bazénku je téměř na dosah. Užijte si letošní dovolenou ve znamení aktivního odpočinku s nenáročnými sporty pro celou rodinu.

Soft tenis

Soft tenisu se v češtině říká také líný tenis. Svému protějšku – klasickému tenisu, se v mnohém podobá. I k tomuto sportu budete potřebovat dvě rakety a míček. Hrací plocha vypadá také podobně jako u klasického tenisu. Dva hráči stojí proti sobě rozdělení sítí a vzájemně odráží míček na soupeřovu plochu.

Oproti klasickému tenisu má líný tenis mnohem měkčí a současně pomalejší míček. Jedná se o skvělou hru na pláž i na zahradu, kterou si užije celá rodina. Na rozdíl od klasického tenisu je u líného tenisu menší šance zranění a můžete jej hrát na libovolně velké ploše. Vlastně nepotřebujete ani síť.

Pokud hledáte hru, se kterou si s dětmi užijete dovolenou na chalupě i na pláži ještě o kousek víc, soft tenis je skvělou volbou.

Podívejte se na náš výběr vybavení pro soft tenis i ostatní míčové sporty.

Paddleboarding

Paddleboarding je sport, který se k nám dostal poměrně nedávno a poměrně rychle se dostal na špičku oblíbenosti, minimálně co se vodních sportů týká. Není se čemu divit. Paddleboard je totiž skvělou zábavou nejen pro extrémní sportovce, kteří vyhledávají adrenalin, ale také (a možná především) pro rodiny, které si chtějí užít bezpečného, a přitom velmi zábavného vodního sportu. Na paddleboarding potřebujete pouze samotný paddleboard (pro rodiny je nejvhodnější tzv. megaboard, ideálně nafukovací) a pádlo. Poté už stačí vyrazit na vodu a užít si pozvolné plavby v klidných vodách. Paddleboard se hodí jak do stojaté vody, kde naplno využijete pádel k pohybu, tak i do divočejších vod, což ocení především nadšenci do adrenalinu.

Frisbee

Stejně jako soft tenis i frisbee je nenáročný sport pro všechny věkové kategorie, který se hodí jak na pláž či do kempu tak na zahradu. K této hře vám stačí jednoduchý létající talíř a trošku prostoru. Talíře na frisbee jsou většinou plastové s průměrem 20 až 25 centimetrů.

Házet si můžete s dětmi, ale je skvělý i na hru se psem (ideální je talíř přímo pro psy, který je z pevnějšího plastu, takže déle vydrží).

Pokud vás házení s létajícím talířem zaujme, můžete ho posunout na vyšší úroveň s týmovou hrou Ultimate frisbee, který můžete hrát i závodně.

Mohlo by se Vám líbit