CVIČENÍ

Užijte si trénink – zapojte do něj i své děti

single-image

Chcete se dostat do formy, ale běháte pořád jen kolem dětí? Dnes vám přinášíme pár tipů, jak si užít cvičení i s dětmi – a do své fitness rutiny je zábavnou formou zařadit.

Hrajte si

Pojďme začít u úplného základu. U dostatečně starých dětí stačí, když se věnujete tomu, co chtějí dělat ony.

Někteří rodiče považují dětské hry za únavné a jsou rádi, pokud se jim mohou vyhnout. Takové dětské hry ale dovedou pěkně zvednout tepovku a posílit ty správné svalové skupiny.

Ono už jen takové lezení po čtyřech (s koleny ve vzduchu) je solidní prácička a důležitá součást rozcviček nejednoho tréninku. Zvlášť s dítětem na zádech. O hře na honěnou nebo schovávanou snad ani nemusíme mluvit. I během nich si dáte pěkně do těla, zvlášť se staršími dětmi, které na vás dovedou vymyslet nejednu nástrahu.

V podstatě jakákoliv dětská hra je vhodným doplněním fitness rutiny i pro rodiče – tak se jim přestaňte vyhýbat a dejte do nich své maximum. Budou mít radost nejen děti, ale i váš kardiovaskulární systém a svaly.

Přizpůsobte svou fitness rutinu věku a schopnostem dětí

Chcete děti zapojit do svého cvičení? I to můžete. Stačí své tréninky přizpůsobit jejich věku a schopnostem a vytvořit si z nich dokonalého parťáka.

Už umí počítat? Skvělé – mohou vám počítat, kolik jste dali opakování určitého cviku. O něco větší s vámi mohou cvičit.

Důležité je děti do ničeho nenutit. Pokud s vámi cvičit nechtějí, nechte je věnovat se vlastní zábavě.

Mladší děti ocení cvičení, při kterém společně trénujete různé dovednosti.

  • Kdo se dovede dřív postavit z lehu na zemi do stoje bez pomoci rukou?
  • Kdo rychleji vyběhne schody?
  • Užít si mohou také míčové hry (ideální je házení), společné skákání přes švihadlo nebo třeba tanec.

Děti místo závaží? Klidně!

Děti při sportu můžete využít také místo nářadí. K tomu to chce však perfektně ovládat cviky s vlastní vahou, poté můžete dělat třeba dřepy s tím, že vám dítě sedí za krkem. Stejně tak můžete dělat s mrňousem i výpady a kliky. Naprosto skvělé je také už zmíněné lezení po čtyřech, které si můžete ulehčit koleny na podlaze.

S dětmi můžete skvěle procvičit i rovnováhu. Zkuste například holubičku, při které se vám děti snaží shodit na zem – jak dlouho vydržíte?

Cvičení s dětmi může být zábava pro celou rodinu. Nebojte se je zapojit a uvidíte, že bude mít váš trénink ještě více smyslu než předtím.

 

Mohlo by se Vám líbit