CVIČENÍ

Komplexní pohyby na posílení celého těla

single-image

Hledáte skutečně komplexní cvičení, pomocí kterého protáhnete a posílíte veškeré svalové skupiny, a ještě k tomu vás bude bavit? Dneska pro vás máme několik tipů v několika cenových relací – a začneme hezky na nule, protože pokud skutečně chcete se svým tělem něco dělat, a přitom vám v rozpočtu nezbývá ani koruna, stále můžete pro své zdraví udělat skutečně hodně. Máme však tipy i pro lidi, které obyčejné posilování s vlastní vahou příliš nebaví. Tak jdeme na to.

Cvičení s vlastní vahou

Nejlevnější a jeden z nejfunkčnějších pohybů je ten s vlastní vahou. Nepotřebujete k němu téměř nic, alespoň ze začátku.
Jedná se totiž o dřepy, kliky a shyby. Všechny zmíněné cviky, pokud je provádíte správnou technikou, posílí skutečně celé tělo. Stačí vám k nim minimum prostoru a nulové vybavení. Jen ke shybu se vám bude navíc hodit ještě hrazda.

Ovšem, jak už jsme zmínili, nejdůležitější je tyto cviky provádět se správnou technikou – jinak si místo protažení a posílení těla můžete naopak ublížit. Proto jistě neuškodí, když na prvních několik hodin navštívíte osobního trenéra nebo posilovnu, která se věnuje funkčním tréninkům a ve které se naučíte tyto pohyby provádět technicky na jedničku – čímž dosáhnete i mnohem lepších výsledků.

Nejoblíbenější pohyb i mezi vrcholovými sportovci? Veslování!

Pokud vás cvičení s vlastní vahou skutečně nebaví a nejste u něj schopní dlouhodobě vydržet, nebojte, rozhodně nejste sami. Problém s podobným posilováním doma má většina populace. Naštěstí existují i zábavnější způsoby, jak se udržet ve skvělé kondici a ani vám nemusí udělat čáru přes rozpočet.
O trampolíně jsme už psali. Dnes se podíváme na veslování.
Říkáte si, že je veslování poměrně náročný pohyb, který má vysoké vstupní náklady, a ještě kvůli němu musíte do studené vody?

Omyl. Dnes si můžete koupit domácí veslařský trenažér, jehož cena začíná už na dvou tisících korunách. Veslování je skutečně komplexní věc, která protáhne a posílí většinu vašich svalů, a ještě má příznivý vliv na oběhový a srdeční systém.
Na veslařském trenažeru se dá zpravidla cvičit v téměř jakékoliv pozici a můžete se tak věnovat všem partiím i odděleně, přesto samotné veslování posílí nejen vaše záda, ale i nejdůležitější střed těla.

Veslování je zkrátka jedničkou

A s našimi trenažery i pro lidi, kteří by se dobrovolně k vodě ani nepřiblížili. Stačí pár týdnů pravidelného cvičení na trenažeru a své tělo ani nepoznáte. Tak proč ještě váhat? ????

Mohlo by se Vám líbit