CVIČENÍ HUBNUTÍ SPORT

Cvičení s vibrační plošinou – vysněná postava za polovinu času?

single-image

Ptáte se, jaké je to nejlepší cvičení na světě? Po čem zhubnete, získáte svalovou hmotu, budete mít postavu jako bůh či bohyně a k tomu vám ještě pomůže v boji s neporazitelným nepřítelem – stárnutím? Ještě nedávno by byla moje odpověď naprosto jasná. Po letech experimentů s vlastním tělem i studiu odborných materiálů bych nejradši všem vnutila posilování. Cvičení s vlastní i s těžkou vahou a vůbec bych o tom nediskutovala.

Lidi však – přes všechen boj – stárnou a dospívají. A tak jsem i já zjistila, že univerzální odpověď vhodná pro každého skutečně neexistuje. Ani ve světě zdravé výživy, ani ve fitness a vlastně ani v jiných aspektech lidského života.

Podobně se můj názor změnil i v oblasti pohledu na fitness stroje. Pořád jich bude spoustu, které si mé srdce nezískají nejspíš nikdy.

To však není případ vibrační plošiny, která mě přesvědčila, že své místo v domácí posilovně rozhodně má. Samozřejmě to není bez „ale“.

Odcvičí to vibrační plošina za vás?

Ne! Pokud si chcete pořídit vibrační plošinu s myšlenkou, že na ní stačí 15 minut třikrát za týden stoupnout a nic nedělat a přitom zhubnete, tak vás někdo jen ošklivě napálil. Pravda je, že i tak plošina může přinést vašemu tělu jisté benefity, to se však týká především starších lidí s omezenou možností pohybu či Parkinsonovou chorobou.

Pro zdravého člověka benefit vibrační plošiny nespočívá v získání vysněné postavy zadarmo. Jen vám pomůže získat ji trošku rychleji.

Cvičení a posilování na vibrační plošině

Nejlepších výsledků s vibrační plošinou dosáhnete při provádění klasických cviků jako jsou například dřepy s vlastní vahou, goblet dřepy se závažím a další klasické cvičení s vlastní vahou, v závislosti na typu vibrační plošiny.

Vibrace, jak už jsme si řekli, samy o sobě žádný velký zázrak nesvedou. Pokud jimi však podpoříte váš klasický trénink, můžete si jejich benefitů užívat už během pár dní.

Benefity cvičení s vibrační plošinou

Tak ten největší je samozřejmě ploché bříško už během pár dní. Alespoň pro některé z nás. Použití vibrační plošiny při cvičení má však i mnohem zásadnější výhody.

  • Více svalů méně tuků – to zaručuje sice každé cvičení, s vibrační plošinou jsou však výsledky o kus rychlejší.
  • Získáte pevnější kosti, což předejde jejich lámavosti a celkově budete o kousek zdravějším (k čemuž samozřejmě pomáhá i zdravá strava a cvičení jako takové, ale i zde vibrační plošina výsledky správných návyků umocňuje).
  • Zlepšíte si rovnováhu a už nebudete muset v nacpaných dopravních prostředcích marně hledat kousek volné tyče.
  • Cvičení na vibrační plošině snižuje zatížení kloubů, takže je i o trochu zdravější.

Vibrační plošina skutečně nemá efekt sama od sebe a cvičení je důležitou součástí, pokud chcete získat všechny její benefity. Pokud se však, kvůli zdravotním omezením, skutečně hýbat nemůžete, alespoň nějaké výhody pohybu vám vibrační plošina přinese a pomůže vám alespoň o něco snížit dopady nedostatku přirozeného pohybu…

Skutečně se tak jedná o univerzálního fitness pomocníka, se kterým si můžete své tréninky o něco zkrátit a přitom dosáhnout stejných, nebo dokonce ještě lepších, výsledků.

Mohlo by se Vám líbit