SPORT

Vodní sporty, které stojí za bližší průzkum

single-image

Co by to bylo za léto bez vody? Ať už prší, padají kroupy nebo třeba mrzne, k vodě se v prázdninových měsících prostě alespoň jednou musí. Ať už jste plavec, vodák nebo „jen“ trávíte dovolenou v kempu s koupalištěm, možná letos nastal čas na to poznat vodu z jiných úhlů, co říkáte? Vodní sporty jsou rok od roku zajímavější a pestřejší a zvlášť náš vodácký národ má blízko nejen ke sjíždění řek, ale i objevování podvodního světa a dalších novinek, které (pod)vodní svět nabízí.

Znáte například paddleboarding? A co podvodní skútry? Pusťte se s námi do objevování nových světů už dnes! 😊

Paddleboarding

Paddloboarding patří k žhavým hitům posledních několika let. Už jen málokdy vidíte vodu bez člověka na prkně s pádlem, jak si pluje vstříc svému cíli.

Není divu. Paddleboarding je, minimálně u nás poměrně novým sportem. V ČR se začal postupně objevovat až od roku 2009, ale od té doby rok od roku jeho popularita stoupá.

Není divu. Jedná se o perfektní spojení klasického českého vodáctví s tím nejlepším, co nabízí surfing – a přitom díky pádlu k „surfování“ nepotřebujete ani vlny.

Naprosto si vystačíte s klidnou českou řekou či přehradou.

Podvodní skútr

Šnorchlováni je vaší vášní a pod vodou se cítíte jako doma?

Nebo je to naopak, a přestože vás láká poznávat svět pod hladinou, z potápění máte přece jen respekt?

Podvodní skútr je skvělou hračkou v obou případech! Profi potápěčům umožní poznávat svět pod hladinou mnohem podrobněji a ponoříte se s ním mnohem hlouběji a bezpečněji.

Pro začínající potápěče se jedná o skvělou pomůcku, která vám pomůže s prvními krůčky pod vodou.

Podvodní skútr je u moře naprosto úžasnou zábavou. Jedinou nevýhodou podvodního „skútrování“ je snad jen to, že už se vám nebude chtít na souš.

Skútr je však skvělou hračkou i k bazénu.

Poznejte svět pod hladinou s vodním skútrem i vy!

Podvodní kolo

Podvodní kolo se v zásadě podobá podvodnímu skútru. Rozdíl mezi nimi je vlastně přesně takový jako rozdíl mezi běžným kolem a skútrem. Zkrátka a dobře pohonem podvodního kola není motor, ale fyzická námaha.

Na rozdíl od klasického kola je však to podvodní extrémně skladné. Jedná se totiž pouze o tyč se šlapkami. No a místo kol má to podvodní vrtulku, která vás pod vodou pohání vpřed podobně jako to platí u podvodního skútru.

Mohlo by se Vám líbit